Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Rocznica premiery kultowego polskiego filmu - Filmnews - Kultura
Rocznica premiery kultowego polskiego filmu
wtorek, 08 stycznia 2013 12:33
To był pierwszy powojenny film, kręcony na gruzach Warszawy - 8 stycznia 1947 roku. premierę miał film "Zakazane piosenki", pozycja kultowa w naszym dziedzictwie narodowo-kulturalnym.


Akcja filmu rozgrywa się od września 1939 roku do stycznia 1945 roku, do momentu wkroczenia do Warszawy nowych okupantów - Armii Radzieckiej, choć w samym filmie, ze względu na cenzurę, jest to ukazane jako "wyzwolenie".


Roman Tokarski (Jerzy Duszyński), który grając na fortepianie opowiada swoje dzieje z czasów okupacji hitlerowskiej. Wtedy to wraz z siostrą Haliną (Danuta Szaflarska) działał w podziemiu biorąc udział w akcjach dywersyjnych, walcząc w powstaniu warszawskim i partyzantce.


To właśnie zakazane w okupacji piosenki pozwoliły zachować ducha, siłe moralną - pozwoliły przetrwać czas strasznego terroru.


Zakazane piosenki
Zakazane piosenki
Zakazane piosenki
Reklama

Kancelaria Drexler poprowadzi wszystkie Twoje sparwy międzynarodowe. rozwód w Holandii Rozwody za granicą załatwiamy sprawnie i szybko.

Najlepszy księgowy w województwie Lubelskim biuro księgowe lublin Zadzwoń do nas, a my rozwiążemy Twój problem z księgowością

Naszą specjalnością są konstrukcje stalowe. montaż hal stalowych Zmontujemy nawet największą halę - zadzwoń i sprawdź