Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Zmarł aktor z filmu Zielona Mila - Filmnews - Kultura
Zmarł aktor z filmu "Zielona Mila"
wtorek, 04 września 2012 09:04

Zmarł "Big Mike" czyli Michael Clarke Duncan, który najbardziej zapamiętany chyba został z roli Johna Coffeya z filmu "Zielona Mila".

 
Jak piszą amerykańskie media Duncan w lipcu przeszedł poważny zwał serca. Od tego czasu aktor przebywał w szpitalu Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. O jego śmierci poinformowała jego narzeczona Duncana, Omarosa Manigault.

Wszystcy pamiętają niezapomnianą rolę nieśmiałego olbrzyma  z „Zielonej mili” (“The Green Mile” 1999), w filimie tym Duncan wcielił się w rolę Johna Coffeya, więźnia skazanego na śmierć, obdarzonego niezwykłym darem uzdrawiania.

Duncan znany jest również z takich produkcji jak “Armageddon,” “Planeta małp” („Planet of the Apes”) ,” Jak ugryźć 10 milionów „(„The Whole Nine Yards”) „Król Skorpion” („The Scorpion King”) , „ Daredevil “, „Miasto grzechu” („Sin City”). Użyczył też głosu w filmie animowanym “Kung Fu Panda”.

Michael Clarke Duncan urodził się 10 grudnia 1957 roku w Chicago. Dorastał w południowej części miasta, wraz z siostrą – wychowywany przez matkę, Jean. Aby pomagać w utrzymaniu rodziny kiedy matka poważnie zachorowała, pracował przy wykopach w przedsiębiorstwie energetycznym oraz jako ochroniarz w chicagowskich klubach nocnych. Po przeprowadzce do Los Angeles początkowo jako pracował jako ochroniarz takich gwiazd jak Will Smith czy Jamie Foxx. Początkiem poważnej aktorskiej kariery okazała się rola w filmie „Armagedon” w 1998 roku. Duncan zaprzyjaźnił się wtedy z Brucem Willisem, który pomógł mu w rozwoju kariery. To właśnie za wstawiennictwem Willisa „Big Mike” otrzymał rolę Johna Coffeya, za którą otrzymał nominację do Oskara.kg