Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Zabawka Boga - Książki - Kultura
Zabawka Boga
poniedziałek, 02 grudnia 2013 13:58
Nowa, ciekawa książka Tadeusza BiedzkiegoAutor dostaje list od dawnego przyjaciela, zakonnika z Etiopii, który trafił na ślad pamiątki sprzed dwóch tysięcy lat. Odnalezienie jej – ze względu na pierwszego właściciela – byłoby światową sensacją. Mnich prosi przyjaciela o podjęcie poszukiwań. Autor jedzie do klasztoru św. Katarzyny na Synaju, gdzie odbiera kopertę z wierszem-szyfrem. Wynika z niego, że musi przebyć trasę z Jerozolimy do Efezu. Czyni to, ale dowiaduje się niewiele. Dopiero kolejne podróże, wizyty w klasztorach Prowansji i w kościołach Lalibeli w Etiopii stwarzają mu szansę na odnalezienie historycznego skarbu. Czy ją wykorzysta?"Wciągająca opowieść o podróży śladami tajemniczego listu od przyjaciela. Historia drewnianej zabawki, jaką w dzieciństwie miał bawić się człowiek, który wpłynął na bieg historii świata. Zaskakujące połączenie tego, co fikcyjne z tym, co – jak wierzy tak wielu – wydarzyło się naprawdę. Książka Tadeusza Biedzkiego jest mapą, szyfrem, przypowieścią. Mądrą.".

Michał Nogaś, Polskie Radio, Program 3

"Znakomita książka polskiego pisarza. Wartka, sensacyjna akcja, niezwykła mistyka i koloryt miejsc, a jednocześnie realizm dowodzący wielkiej erudycji autora sprawiają, że nie można oderwać się od czytania. Jeśli ukaże się w USA, znajdzie się na szczycie list bestsellerów."

Jack Sallory, amerykański krytyk literacki.

Informacja na temat autora:

Tadeusz Biedzki – przedsiębiorca, podróżnik i pisarz. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych dziennikarz „Polityki” i „Przeglądu Tygodniowego”. Po upadku komunizmu redaktor naczelny „Trybuny Śląskiej” (1991-2000). Właściciel kilku firm. Od dwudziestu lat podróżuje z żoną po świecie, zaglądając tam, gdzie nie docierają zwyczajni turyści. Fascynuje go egzotyka, „Trzeci Świat” oraz historia. Niezwykłe i niebezpieczne przygody opisuje w książkach i reportażach. Jego wydany w ubiegłym roku „Sen pod baobabem” uznano za „Podróżniczą książkę 2012 roku”.  

Tytuł: Zabawka Boga
Autor: Tadeusz Biedzki
Wydawca: Wydawnictwo Bernardinum, Pelplin 2013 r.
Dane techniczne: 145 x 205, s. 328 oprawa miękka
Cena detaliczna: 39,00 zł.

Książka dostępna w dobrych księgarniach, Empiku oraz na www.bernardinum.com.pl


Reklama

Szeroka oferta sprzętu medycznego. sterylizator parowy Najniższe ceny na rynku.

Szkolenia podnoszące kwalifikacje. szkolenia bhp w Krakowie Działamy na terenie Krakowa i w okolicach.

Sami odbieramy sprzedawane samochody. skup aut reda Płacimy gotówką.