Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Kultura - Kultura
Biografia Pepa Guardioli - recenzja
środa, 14 listopada 2012 08:23

Nie od dziś wiadomo, że klub FC Barcelona darzę szczególną miłością, a jej wyniki i losy śledzę już od kilku lat. Były czasy dobre, były ciężkie, były też te doskonałe. Pep Guardiola z pewnością jest częścią wszystkich tych wydarzeń, mocno wrośnięty od dzieciństwa w klimat cules, przechodząc przez wszystkie etapy szkolenia barcelońskiej szkółki, aż do gry w pierwszej drużynie i kilku lat prowadzenia piłkarzy Barcy z pozycji ławki trenerskiej.

 
Jak nie być profesjonalnym piłkarzem - recenzja
sobota, 10 listopada 2012 10:35

Paul Merson napisał nietypową autobiografię: darował sobie ukrywanie niewygodnych wydarzeń i przedstawił swoje życie, takie, jakie było naprawdę. I to, z pewnością jest gwarancją sukcesu książki.

 
Kazimierz Górski. Z piłką przez życie - recenzja
sobota, 20 października 2012 07:57

Kazimierz Górski był trenerem wybitnym, to pod jego wodzą Reprezentacja Polski osiągnęła swoje największe sukcesy, do których wielu kibiców często powraca w suchych, bezmedalowych latach.

 
Iker Casillas. Skromność Mistrza - recenzja
sobota, 20 października 2012 07:49

Jestem wierną kibicką FC Barcelona od kilku lat. Niemniej potrafię docenić talent i ciężką pracę innych zawodników, także tych, którzy na co dzień grają dla klubów, za którymi nie przepadam. Taka sytuacja jest z Ikerem Casillasem, który jest dla mnie najlepszym bramkarzem na świecie, mimo, że gra w barwach odwiecznego rywala Barcy – Realu Madryt.

 
Mundial 74' Dogrywka - recenzja
sobota, 20 października 2012 07:45

Książka „Mundial  ’74. Dogrywka” ukazała się na trochę przez rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 – jak wszystkim wiadomo – organizowanych w Polsce i na Ukrainie. Autorka, Karolina Apiecionek podjęła się stworzenia wspomnieniowej podróży do najlepszych lat polskiej piłki, a głównie okresu tytułowego Mundialu ’74 organizowanego przez RFN.

 
Egzotyczne panie na ekranie
poniedziałek, 15 października 2012 16:14

Na całym świecie kręcone są nowe produkcje telewizyjne. Sensacyjne, komediowe, dla całych rodzin, dla dzieci i tylko dla dorosłych. Jak w tym gąszczu wybrać coś dla siebie? Męska część publiczności na pewno zainteresuje się propozycjami, w których możemy podziwiać piękne kobiety.

 
Christian Petzold w Polsce!
poniedziałek, 15 października 2012 16:03

9 listopada do Polski przyleci Christian Petzold, reżyser niemieckiego kandydata do Oscara, filmu „Barbara”. Reżyser weźmie udział w pokazie filmu w krakowskim kinie Ars w trakcie Tygodnia Kina Niemieckiego.

 
Zbrodnie, które wstrząsnęły Anglią
poniedziałek, 15 października 2012 15:59

„Zbrodnie, które wstrząsnęły Anglią” na Crime & Investigation Network® POLSAT to serial dokumentalny przedstawiający najstraszniejsze i najgłośniejsze zbrodnie popełnione na wyspach brytyjskich. Dzięki rekonstrukcji dramatycznych wydarzeń każdy odcinek jest opowiedziany z perspektywy osób bezpośrednio dotkniętych przez tragedię, oferując widzom wyjątkowe i osobiste spojrzenie na prawdziwą wersję wydarzeń.

 
Włoski perfomans we Wrocławiu
poniedziałek, 15 października 2012 15:47

Pokazy pierwszego mistrza, Theodorosa Terzopoulosa podczas II Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Świat miejscem prawdy” już za nami. Przed nami kolejne, nie mniej interesujące, wydarzenia. Już od poniedziałku można obserwować działania  artystyczne zatytułowane „Herezja [Biała] Czystość” , toczące się w niecodziennej przestrzeni teatralnej. Za sprawą Compagnia Sineglossa z Włoch będziemy mieli okazję podglądać ewolucję procesu twórczego.

 
Pierwszy klaps "Fotografa"
piątek, 14 września 2012 10:14

15 września w Legnicy padnie pierwszy klaps na planie najnowszego filmu Waldemara Krzystka „Fotograf”. Produkcja powstaje przy finansowym udziale CANAL+.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 8