Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Flirt z nadprzyrodzonymi rzeczami - Premiery kinowe - Kultura
Flirt z nadprzyrodzonymi rzeczami
poniedziałek, 10 września 2012 10:15

Ten film zrodził się z pragnienia wiary w prawdziwą miłość, z chęci podtrzymania wiary w miłość z mojej strony. -  mówi reżyser "Cafe de flore" Jean-Marc Vallée - Chciałem zrobić coś romantycznego, a zarazem mocnego, nieomal magicznego. Postanowiłem wyjść od realistycznej opowieści i poflirtować z nadprzyrodzonymi rzeczami… "

 
Wszystko zaczęło się od utworu. To była melodia „Café de Flore”, zagrana na akordeonie. Słuchałem jej przez trzy lata i mówiłem sobie: „Pewnego dnia zrobię film o tym utworze. Nie wiedziałem, w jaką strukturę się ułoży, ale wiedziałem, że to się wydarzy - dodaje reżyser.

„Café de Flore” to opowieść o miłości i ludziach rozdzielonych przez czas i miejsce, ale połączonych w sposób głęboki i tajemniczy. Atmosferyczny, fantastyczny, tragiczny i niosący nadzieję film jest kroniką losów Jacqueline, młodej matki, wychowującej syna z zespołem Downa w latach 60. w Paryżu, i Antoine’a, niedawno rozwiedzionego popularnego DJ-a, mieszkającego współcześnie w Montrealu. Tym, co łączy te dwie historie, jest miłość – pełna euforii, obsesyjna, tragiczna, młodzieńcza i ponadczasowa.

 Jean-Marc Vallée mówi także o tym jak ważne dla niego są inspiracje muzyczne: "Bardzo kocham muzykę, mam z nią szczególny związek, takie niesamowite połączenie i dostaję od niej tak dużo, że kiedy patrzę na moje filmy, widzę, że świadomie staram się w nich oddać to, co otrzymuję od mojej muzyki. Filmy, które robię, w pewien sposób oddają hołd moim rock&rollowym idolom, jak Degolas i The Cure, Pink Floyd i Matthew Herbert. W „Café de Flore” starałem się uchwycić istotę muzyki, tę jakość, która sprawia, że ​​chcemy żyć i kochać, tworzyć i być kreatywnym, a także na tyle dzikim, by powiedzieć „Chrzanić wszystko”. Starałem się być jak DJ z tego filmu, tnąc i łowiąc obrazy i ostatecznie łącząc pięć różnych żyć. To nie jest łatwe do wyjaśnienia. Nawet dzisiaj, kiedy patrzę na mój film, myślę: „Czy mi się udało? Czy to, co próbowałem przekazać muzyką, działa?”. Nie jestem pewien, ale naprawdę się starałem."


CAFÉ DE FLORE
Reżyseria Jean-Marc Vallée
Kanada/Francja 2011, 120 min
W KINACH OD 19 PAŹDZIERNIKA 2012

 
Reklama

Szeroki wybór zasłon, rolet i żaluzji. żaluzje drewniane lublin Promocyjne ceny, wysoka jakość.

Prowadzimy psychoterapie indywidualne i grupowe. psychoterapia lublin Wszystkie problemy są dla nas ważne.

Jesteśmy specjalistami w tworzeniu idealnych przestrzeni szpitalnych. sterylizator Kompleksowo zajmujemy się wszystkimi etapami powstawania inwestycji.