Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Szybki cash - obraz szwedzkiego społeczeństwa - Premiery kinowe - Kultura
Szybki cash - obraz szwedzkiego społeczeństwa
środa, 05 września 2012 08:42

Johan jest obiecującym studentem ekonomii, który imprezuje ze swoimi bogatymi kumplami z uczelni. Pozuje na syna dyplomaty, ale w rzeczywistości zarabia na chleb jeżdżąc taksówką. Zazdrości kolegom, których bez trudu stać na wszystko. W dodatku zakochuje się w dziewczynie z wyższych sfer. Aby mieć więcej pieniędzy na wystawne życie, wplątuje się w ciemne interesy.

 
Mrado ściąga haracze dla serbskiej mafii, a teraz ma zabić kogoś na jej zlecenie. Próbuje też pogodzić swoją „pracę” z opieką nad ośmioletnią córką, której matka wylądowała na odwyku.
Jorge właśnie uciekł z więzienia. Chce zgarnąć duży szmal, a potem czmychnąć z kraju. Ma plan. Ale po piętach depczą mu nie tylko stróże prawa, lecz także Serbowie, którym podpadł.
Wszyscy trzej marzą o dużej forsie, a złośliwy los w końcu krzyżuje ich drogi. Szybki cash okazuje się jednak nie tak łatwy do zdobycia i ma wysoką cenę…

Film Daniéla Espinosy to nie tylko zaskakujący, obfitujący w niespodzianki rasowy thriller, ale też ciekawy obraz szwedzkiego społeczeństwa, opowieść o nie zawsze czystych fortunach bogaczy i chciwości, która cechuje zarówno bandytów, jak i elity.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Jensa Lapidusa „Snabba Cash” odniosła w Szwecji olbrzymi sukces kasowy w 2010 roku i na kilka tygodni zdominowała szwedzki box office, spychając z pierwszej pozycji „Avatara”. Od 17 sierpnia 2012 roku w szwedzkich kinach grana jest druga część filmu.

Reżyser Daniél Espinosa o filmie:
Pierwsza dyskusja o moralności, w jakiej uczestniczyłem, miała miejsce, kiedy byłem nastolatkiem. Rozmawialiśmy o „Człowieku z blizną” Briana de Palmy. Poznanie prawdziwego oblicza Tony’ego Montany było w moim dorastaniu naprawdę ważnym momentem. Od tamtej pory uważam, że gangsterskie filmy powinny być opowieściami o moralności.
Zawsze fascynowała mnie kwestia honoru bandyty i sposób portretowania ludzi, którym z naszej perspektywy brakuje moralności, ale którzy starają się czynić jak najlepiej, kierując się w życiu własną etyką i patrząc na sprawy ze swojego punktu widzenia. Interesuje mnie pokazywanie takich postaci i konfrontowanie ich ze sobą bez wskazywania, kto jest bohaterem, bez oceniania. We wszystkich prawdziwych gangsterskich filmach jest to jeden z kluczowych elementów. Podoba mi się też pomysł, żeby publiczność w trakcie filmu zmieniała stronę i żałowała swojego wcześniejszego poparcia dla któregoś z bohaterów. Starałem się to wszystko zawrzeć w moim filmie.


Szybki cash W KINACH OD 5 PAŹDZIERNIKA 2012
Reżyseria Daniél Espinosa
Tytuł oryginalny Snabba Cash
Szwecja 2010, 119 min
Reklama

Opony tylko renomowanych firm. opony Mełgiew Pełna oferta na naszej stronie internetowej.

U nas możesz indywidualnie pracować nad swoją sylwetką z trenerem osobistym. tu Zapoznaj się z naszą ofertą - odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Sprzedajemy oprogramowanie do kamer termowizyjnych. kamera termowizyjna Najlpesze ceny w Lublinie.