Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Kazimierz Górski. Z piłką przez życie - recenzja - Recenzje - Kultura
Kazimierz Górski. Z piłką przez życie - recenzja
sobota, 20 października 2012 07:57

Kazimierz Górski był trenerem wybitnym, to pod jego wodzą Reprezentacja Polski osiągnęła swoje największe sukcesy, do których wielu kibiców często powraca w suchych, bezmedalowych latach.

 



Pochodzący ze Lwowa Górski, grający od dziecka w piłkę, ostatecznie spełnił się jako trener. Razem z nim podróżujemy z przedwojennego Lwowa, do Warszawy, a wreszcie do Grecji. W każdym z tych miejsc zostawił część siebie, uszczęśliwiając kibiców.

Nieżyjący już trener pozostanie w pamięci Polaków także za sprawą swoich powiedzonek, wśród których można wymienić: „Piłka jest jedna, a bramki są dwie” czy „Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni” itd. Jest w nich prostota lecz i niezwykła mądrość, która nie potrzebuje wielozdaniowych wykładów, by wyjaśnić istotę sprawy. Biografia napisana przez Tomasza Ławeckiego przybliża nam nie tylko zawodowe życie Kazimierza Górskiego, ale także jego prywatność, pozwalając poznać go jako skromnego i życzliwego człowieka. Opowieść o nim tworzą wypowiedzi związanych z nim osób, zarówno zawodowo, jak i osobiście. Biografię uzupełnia także 61 zdjęć, które obrazują życie i działalność trenera.

„Kazimierz Górski. Z piłką przez życie” to lektura obowiązkowa dla fanów piłki nożnej. Warto dowiedzieć się więcej o historycznym trenerze, który jak sam twierdzi „urodził się do piłki nożnej”, a którego zmysł trenerski sprawił, że jeszcze przez wiele lat pozostanie niezastąpiony na tym stanowisku.



Edyta Juśkiewicz


Reklama

Profesjonalne szkolenia internetowe. saba Jesteśmy specjalistami w dziedzinie e-learningu.

Profesjonalne odśnieżąnie - Lublin. projektowanie ogrodów lublin Współpracujemy z firmami i przedsiębiorcami.

Zespół Vector chętnie zagra na Twoim weselu. zespół na imprezę Warszawa Zadzwoń i zapytaj o naszą ofertę.