Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Co się działo na froncie wschodnim? - Time4TV - Kultura
Co się działo na froncie wschodnim?
czwartek, 06 września 2012 11:26

Okrutne realia wojny na froncie wschodnim podczas drugiej wojny światowej, Pearl Harbor, zagadki Titanica - w październiku na kanale History, będzie kilka ciekawych programów, które powinny zainteresować fanów historii.
II wojna na froncie wschodnim (ang. Soviet Storm 2)
Piątki o 21.00 od 19 października na HISTORY SD; 10 odcinków x 60 min.

Zrealizowana dla HISTORY drugi sezon serialu „II wojna na froncie wschodnim” opowiada o najkrwawszych i najbardziej decydujących bitwach II wojny światowej, pokazanych z punktu widzenia Rosjan. Dziesięć nowych odcinków poświęcono kilku najbardziej niszczycielskim operacjom wojskowym w tej części Europy – od katastrofalnego okrążenia Armii Czerwonej w Kijowie w 1941 r. po sławetną „rżewską maszynkę do mięsa”. Poznamy też dramatyczne okoliczności, w jakich w pierwszych dniach wojny uratowano od niemal całkowitego zniszczenia sowieckie lotnictwo wojskowe, udział  sowieckich okrętów podwodnych w wojnie na Bałtyku, szczegóły bezwzględnych działań partyzanckich na tle hitlerowskiego ludobójstwa oraz kluczową rolę, jaką w Armii Czerwonej odgrywał wywiad.

Kajuńskie gwiazdy lombardu (ang. Cajun Pawn Stars)
Kontynuacja – poniedziałki o 21.30 na HISTORY i HISTORY HD

„Kajuńskie gwiazdy lombardu” to nowy cykl nawiązujący do przeboju kanału HISTORY „Gwiazdy lombardu” i osadzony w scenerii Południa USA. W tym wypadku poznajemy ogromny lombard Silver Dollar o powierzchni 6000 metrów kwadratowych, którego właścicielem od ponad 25 lat jest Jimmie Deramus, nazywany „Big Daddy" (Wielki Tatko). Prowadzi go m.in. z bratem i córką, a ze względu na ogromną liczbę rzadkich okazów, jakie zgromadził, sklep bywa nazywany „muzeum na sprzedaż”. W Silver Dollar zobaczymy nie tylko niezwykłą rodzinę, ale i niekończący się strumień barwnych mieszkańców, którzy przynoszą do lombardu najróżniejsze rzeczy, by je wycenić,  zastawić i sprzedać – po kajuńsku.

Wojny magazynowe (ang. Storage Wars 2)
Kontynuacja – wtorki o 21:00 i 21:30 na HISTORY i HISTORY HD


W drugiej serii „Wojen magazynowych” znów zobaczymy szczególnego rodzaju poszukiwaczy skarbów, którzy licytują zawartość starych magazynów i składów. Wymaga to szybkiej oceny, czy w ogóle warto walczyć o dany magazyn i ewentualnie – do jakiej kwoty licytować. Każdy odcinek to pełne napięcia oczekiwanie na to, co dokładnie znajduje się za zamkniętymi drzwiami: skarby czy śmieci. Wśród uczestników spotkamy zarówno młodych mężczyzn i kobiety, którzy chcą się po prostu dobrze zabawić – i zrobią wszystko, by wygrać – jak i małżeństwa liczące na szybki i duży zysk. Rywalizacja jest naprawdę zacięta i dramatyczna.

Na lodowym szlaku (ang. Ice Road Truckers 6)
Kontynuacja – czwartki o 21.00 na HISTORY i HISTORY HD


Od kilkudziesięciu lat przez dwa miesiące w roku ma miejsce prawdziwie historyczne wydarzenie: kierowcy ciężarówek w najbardziej niebezpiecznej tundrze na świecie przewożą niezbędny sprzęt do miejscowości na rubieżach Dalekiej Północy, setki kilometrów od cywilizacji, po tymczasowych drogach przez zamarznięte rzeki i jeziora. Muszą dostarczyć swój ładunek, zanim drogi dosłownie znikną w morzu. W szóstej serii niezwykle popularnego programu HISTORY znów przyjrzymy się tym wyjątkowym ludziom, samotnikom przypominającym dawnych pionierów, obdarzonym tym samym duchem przedsiębiorczości, który zbudował Amerykę, podejmującymi ogromne ryzyko w nadziei na ogromną nagrodę..

Niedzielne programy specjalne – niedziele o 21.00 od 7 października

Prawdziwa twarz Jezusa? (ang. The Real Face Of Jesus?)
7 października o 21.00 na HISTORY i HISTORY HD


„Prawdziwa twarz Jezusa?” przedstawia zdumiewający trójwymiarowy wizerunek człowieka uwieczniony na zabytkowym całunie turyńskim. Za pomocą nowatorskiej grafiki komputerowej dokonamy najdokładniejszej jak dotąd rekonstrukcji całej postaci, którą wielu uważa za Jezusa Chrystusa.

Dzień po Pearl Harbor (ang. Pearl Harbor: The Day After)
14 października o 21.00 na HISTORY i HISTORY HD

 Ten dwugodzinny program specjalny analizuje kluczowe wydarzenia, które nastąpiły w ciągu 24 godzin po tym, jak prezydent Roosevelt otrzymał informację o ataku na Pearl Harbor w 1941 r. Dokument, wykorzystujący m.in. nieznane dotąd materiały z Biblioteki FDR, pokazuje zaskakujący obraz prezydenta i jego postępowania w obliczu ogromnego wyzwania, jakim było przystąpienie Stanów Zjednoczonych do wojny.Kto naprawdę odkrył Amerykę (ang. Who Really Discovered America)
21 października o 21.00 na HISTORY i HISTORY HD


Czy zanim w 1492 roku do Nowego Świata dopłynął Krzysztof Kolumb, docierali tam także inni podróżnicy? W kilkunastu kulturach znane są opowieści o ludziach, którzy mogli się znaleźć w Ameryce wcześniej, choć milczą o nich podręczniki do historii. W programie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe, by do obu Ameryk dotarli przed Kolumbem Chińczycy, Japończycy, Polinezyjczycy, Norwegowie, Walijczycy, Irlandczycy, starożytni Hebrajczycy i przedstawiciele kultury solutrejskiej.

Titanic 100: zagadka rozwiązana (ang. Titanic 100: Mystery Solved)
28 października o 21.00 na HISTORY i HISTORY HD


HISTORY wraz z Instytutem Oceanograficznym Woods Hole oraz RMS Titanic Inc uczestniczy w podwodnej wyprawie, której celem są największe w historii badania słynnego wraku. Dzięki animacjom komputerowym zobaczymy, co dokładnie działo się ze statkiem, minuta po minucie, od momentu tragicznego zderzenia z górą lodową.
Reklama

W naszym SPA znajdziesz także pływalnię oraz saunę. pływalnia Lublin Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Który z reklamowanych środków na prostatę jest najlepszy? trudności w oddawaniu moczu Odpowiedź znajdziesz na naszej stronie. Zapraszamy.

Potrzebujesz firmy czyszczącej tapicerki? Dobrze trafiłeś. oferta na http://sejan.pl/ Mamy duże doświadczenie w swojej branży. Zapraszamy na naszą stronę.