Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Włoski perfomans we Wrocławiu - Wydarzenia Kulturalne - Kultura
Włoski perfomans we Wrocławiu
poniedziałek, 15 października 2012 15:47

Pokazy pierwszego mistrza, Theodorosa Terzopoulosa podczas II Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Świat miejscem prawdy” już za nami. Przed nami kolejne, nie mniej interesujące, wydarzenia. Już od poniedziałku można obserwować działania  artystyczne zatytułowane „Herezja [Biała] Czystość” , toczące się w niecodziennej przestrzeni teatralnej. Za sprawą Compagnia Sineglossa z Włoch będziemy mieli okazję podglądać ewolucję procesu twórczego.
W środę 10 października odbyła się premiera prasowa polskiej wersji „Mauzera” w reżyserii Theodorosa Terzopoulosa. Kolejne pokazy będzie można zobaczyć 18–20 października w Studiu Na Grobli. Pomiędzy mistrzowskimi spektaklami natomiast, w dniach 15–19 października organizatorzy  zapraszają do namiotu przy pl. Solnym, gdzie swoją pracę zaprezentuje Compagnia Sineglossa.

Włoski zespół pokaże „Herezję [Biała]. Czystość” – trzecią część sagi, której główną bohaterką jest Joanna d’Arc. Artyści, znani z tego, że swoje prace prezentują często w nieteatralnych przestrzeniach, we Wrocławiu wystąpią w specjalnie przygotowanym namiocie. Działanie artystyczne rozwija się przez pięć dni, co sprzyja swobodnej obserwacji procesu twórczego. Jego struktura ma charakter otwarty: w trakcie swoich działań grupa prosi losowo wybrane osoby, by się zatrzymały i wniosły swój wkład do akcji.

Każde przedstawienie Sineglossy realizowane jest z chirurgiczną precyzją. Jak mówią sami twórcy: „wizualną dramaturgię buduje ‘software’ ludzkich oddechów, który jest syntezą techniki i kruchych ciał aktorów”. Swoje prace artyści prezentowali na wielu festiwalach we Włoszech i za granicą, m.in. Romaeuropa, Fast, Civitanova Danza, Queer Zagrzeb, Vertigine oraz Fringe w Edynburgu.

„Herezja” to długoterminowy projekt, oscylujący na granicy teatru, performansu, muzyki i instalacji. Poszczególne części mogą być wykonywane razem w dowolnej kolejności, bądź niezależnie, jako odrębne całości. Ta przypadkowa kolejność zmienia znaczenie, czyniąc całość tym bardziej intrygującą Trzecia część tryptyku – „Herezja [Biała]. Czystość” zaprezentowana zostanie się w dniach 15–19 października od 17.00 do 20.00 w namiocie przy pl. Solnym. Pierwszą część natomiast – „Herezję [Czarną]. Wiedzę” będzie można obejrzeć w dniach 2–3 listopada w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego. Dodatkowo włoscy artyści zaprezentują „Remember Me” – metaforyczne przedstawienie, którego forma nasuwa pytania o jego sens: co aktorzy robią za tymi ekranami, pod tymi światłami? Czy to, co widzimy, dzieje się naprawdę? Będzie można się o tym przekonać w dniach 29– 30 października także w Sali Teatru Laboratorium.

Więcej informacji na www.swiatmiejscemprawdy.pl.

 
Reklama

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. zegarki sklep Zapraszamy na stronę naszego sklepu internetowego.

Tylko u nas tak szeroki wybór kosmetyków do twarzy. http://studiokabaty.pl dbamy o swoich klientów.

Szeroka oferta okien dachowych - Białystok. ruukki białystok Sprawdź naszą stronę internetową.